SonsyMite

Kdo nosil dárky?

Kdo nosil v Americe dárky před Santou?

Nejlepší odpověď
rtepp

Joulupukki je vlastně finský Ježíšek. Je to dá se říci, předchůdce amerického Santy. Zajímavostí totiž je, že postavu Santy, původně vlastně dědu pro reklamu Coca Coly, navrhl syn finských emigrantů právě podle postavy Joulupkkiho. Ten tedy stál vzorem a byl předlohou. Další zajímavostí je, že Joulupukki má na rozdíl do amerického Santy soba jen jednoho – nelítacího (uvidíte na fotce).

http://www.ja­romirhruska.es­tranky.cz/clan­ky/the-news/zpravy-z-polarniho-kruhu---.html