jupicek

Kdo nosi darky k Vanocum na Velikonocnim ostrove?

Odpovědi
anonym

Asi nikdo,protože „kult ptačího muže“ má svoje svátky a svoje přírodní zásady.
http://www.ien­cyklopedie.cz/po­lyneske-nabozenstvi/
Doplňuji:
Spíš by mě docela zajímalo,jestli na polynéských (velikonočním) ostrovech budou nějak slavit ten nový rok podle papežské astrologie jako zbytek světa 2014.

setapouch

Rodiče.

MK44

Jelikož kultura Velikonočního ostrova s kolonizací a christianizací zanikla a Vánoce s dárky jsou evropskou záležitostí a ostrov dneska patří k Chile, je pravděpodobné, že dárky nosí Viejito Pascuero tj. chilská verze Santa Clause. Konec konců pascuero znamená velikonoční, ne vánoční. Takže si to Viejito určitě nenechá ujít, i když na ostrově moc dětí nebude. Zato to má, chudák, trošku z ruky …
😉