Avatar uživatele
aramah

Kdo nebo kde mi poradí?

Náš dům je 80let starý bydlím v přízemí a chci položit dlaždice v kuchyni ale mám strach aby se to nepropadlo, soused říkal že je to velká zátěž a tak nevím ,já osobně mám za to že by to mohlo vydržet kdo nebo kde mi poradí? barák je podsklepený.děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda před 5058 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Určitě by podlaha šla zpevnit. Je více způsobů, zjišťovala jsem to pro zpevnění podlahy v mém starém domě v patře.
Poradí ti nějaký stavbař, je lépe to okouknout, ale jde to určitě a nemusí to být ani extra nákladné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Váha dlaždic není až tak podstatná.Bezp. koeficient i u starší zástavby je mnohem vyšší.
Při statických výpočtech se počítá i s mimořádnými událostmi.Požá­ry,shluky lidí a pod.
Aby jste ale měla jistotu – existují statici.
Ale kvůli dlaždicím......
Vždy je to tak,nebo mělo by být,že zátěž se úmyslně nadhodnocuje,pře­hání – při vlastní konstrukci.
Dlaždice – a co pianino,nebo dokonce křídlo?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Nevím o jaké dlažbě přemýšlíte, ale pokud se jedná o keramickou dlaždbu do tloušky 10mm, nemůžete ohrozit statiku domu, podlahy
Váha lepidla a dlažby je daleko menší, nežli váha návštěvy.
podrobnosti:ICQ 55180641
skype: milancukrar
mailto: milan.cukrar@volny.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Pokud jsou podlahy na klembách tak to ve starých domech bývá není problém.Jinak se poraďte se statilkem nebo stavitelem pro jistotu

před 5019 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek