annas

Kdo nastoupil koncem 16. století na ruský trůn? Jaký to byl panovník?

Kteří autoři se inspirovali ve svcýh dílech jeho životem?

Nejlepší odpověď
vagra

V r.1598 se Boris Fjodorovič Godunov stal ruským carem.
Boris Godunov se jmenuje i historická tragédie ruského romantického básníka, prozaika a dramatika Alexandra Sergejeviče Puškina
Stejné téma zpracoval Modest Petrovič Musorgskij,ja­ko operu.

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
oskar

Ivan Hrozný???

led

zjavne myslíte moju odpoveď v diskusii
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/vikingovia-v-rusku

annas

Ano, Led. Na něco podobného jste se ptala, i když v jiné souvislosti.