Retko

Kdo nas v detstvi ucil ukazovat prstem?

Pamatujete si, kdyz jsme jako maly na neco ukazovali prstem a maminky nam rikali „neukazuj prstem“, „neni to slusne“.

Kdo nas to vsak ucil? Je to biologicka predispozice? Nebo snad nas nase maminky nejdrive naucily, a potom zase odnaucily :)
Co si myslite?

PS. ne ze bych ukazoval prstem, jen me to napadlo. :)

Odpovědi
HOMER

Když jsme jako malí na něco ukazovali prstem,bylo to proto,že jsme to chtěli?Možná.Potom jsme začali ukazovat i na někoho a maminky nam říkaly „neukazuj prstem,není to slušné“.Myslím si,že na tom není nic zarážejícího.U­kazovat je normální věc a v době,než se lidé začali navzájem urážet,byla slušná.

led

Súhlasím s Homérom, ale pozor! platí to len v Európe. Inde by ste mohli veľmi uraziť hostiteľa.

Michal

Neprve toto gesto vzniklo jako potřeba dítěte: toto bych chtěl,ale časem si dítě zvykne ukazovat na všecho,tedy i na to ,na co je neslušné ukazovat.Dokonce v některých zemích je toto ukazování velmi neslušné.