štamgast

Kdo může změnit českou vlajku?

Poslanci, senátoři či prezident?
Doplňuji:
Takže tradiční „kolečko“.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vzhled státní vlajky je zakotven v ústavě ČR. ˇUstava je zákon a jakékoliv
změny v ústavě mohou být provedeny zase jenom ústavním zákonem. Zákon schvaluje parlament ČR jako celek, tedy horní i dolní komora.

Ústava je nejvyšší zákon ČR, k její změně nebo doplnění může dojít jen ústavním zákonem. Všechny ostatní právní normy nižší právní síly (zákony, zákonná opatření, vládní nařízení, vyhlášky ministerstev či orgánů samosprávy) nesmějí být s Ústavou v rozporu. O soulad dbá Ústavní soud ČR.

Další odpovědi
Michal Kole

Všichni dohromady. Protože je to státní symbol definovaný v ústavě, tak by musel být schválem ústavní většinou.