Avatar uživatele
Registrovaný

Kdo může ve svém logu/znaku používat státní znak?

Ahoj, jde mi o toto, když se parta lidí dohodne a založí si spolek, v jehož názvu je třeba uvedeno "český..." nebo "... České republiky". Mohou pak ve znaku spolku použít motiv lva na červeném poli, případně tam rovnou vložit celý státní znak? Mají to tak třeba SDH, fotbalový svaz a další... Otázka zní: Je k použítí českého státního znaku k takovým účelům zapotřebí svolení nějakých orgánů? Díky
P.s.: Znak používají na různých předmětech i výrobci (trička, klíčenky, odznáčky), předpokládám, že ti na to povolení nemají a to na tom zároveň i profitují.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím že nemůže.
http://www.senat.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

hovorí o tom

Zákon o užívání státních symbolů ČR 352/2001 Sb. ze dne 18. září 2001 o užívání státních symbolů České republiky a o změně některých zákonů (Změna: 213/2006 Sb., Změna: 274/2008 Sb):

§ 1
Úvodní ustanovení

Státní znak jsou oprávněni užívat

a) Poslanecká sněmovna a Senát, poslanec a senátor, Kancelář Poslanecké sněmovny a Kancelář Senátu,

b) prezident republiky a Kancelář prezidenta republiky,

c) vláda a Úřad vlády České republiky,

d) Veřejný ochránce práv a Kancelář Veřejného ochránce práv,

e) ministerstva a jiné správní úřady,

f) kraje, obce, městské obvody či městské části územně členěných statutárních měst a městské části hlavního města Prahy,

g) Ústavní soud,

h) soudy a státní zastupitelství,

i) ozbrojené síly a bezpečnostní sbory,

j) diplomatické mise a konzulární úřady České republiky,

k) Bezpečnostní informační služba a Úřad pro zahraniční styky a informace,

l) Úřad pro ochranu osobních údajů,

m) Nejvyšší kontrolní úřad,

n) Rada České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání,

o) Česká národní banka,

p) státní fondy,

r) vysoké školy 2), školy a školská zařízení zapsaná ve školském rejstříku podle zvláštního zákona, 3)

s) státní kulturní a vědecké instituce,

t) právnické a fyzické osoby, kterým je zákonem nebo na základě zákona svěřen výkon státní správy, 4)

u) sportovci při reprezentaci České republiky, (dále jen „oprávněné osoby“).

(2) Za oprávněné osoby uvedené v odstavci 1 písm. a) až t) mohou státní znak užívat v souvislosti s výkonem působnosti oprávněné osoby fyzické osoby, oprávněné k tomu podle vnitřních předpisů oprávněné osoby nebo pověřené vedoucím oprávněné osoby.

:-Q


Avatar uživatele
Bronzový

Pozor. v otázce jsou zamotány dvě rozdílné věci: něco jiného je lev např. tady http://nv.fotbal.cz/… a něco jiného tričko s úplným státním znakem. To druhé je jednoznačně porušení zákona, opravdu nemůže používat státní znak nikdo mimo vyjmenované úřední osoby + reprezentanty ve sportu (na rozdíl např. od vlajky nebo státních barev - doporučuji). Možná je to rigidní a zastaralé ustanovení, ale jeho smyslem bylo IMHO chránit úřední dokumenty.
Vám asi jde o použití nějakého stylizovaného "lvíčka" ala logo FAČR, že? To zřejmě jde, nepoužíváte státní znak, ale osobně bych spíš zůstal u vlajky nebo barev ...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.