PANÁD

kdo může provádět znalecké posudky na stanovení ceny nemovitostí?

Může to být každý soudní znalec v oboru „Ekonomika – ceny a odhady“ nebo pouze znalec „Ekonomika – ceny a odhady – nemovitosti“ ?

Odpovědi
NikkiHeat

Myslím, že nějakou certifikaci k tomu budeš potřebovat.

arygnoc

znalca vždy určuje súd – ten rozhodne, z akého odboru a ktorý znalec to má byť.

obe strany sporu samozrejme môžu proti určeniu znalca podať sťažnosť – ak na to majú dôvod.

je možné si nechať vypracovať i tzv. nezávislý posudok na vlastné náklady – a tam záleží výhradne na zadávateľovi posudku, koho si vyberie (i z akého odboru,tam to nemusí už byť súdny znalec, ale napr. uznávaný odborník).

len na okraj – pokiaľ existuje špecializovaný súdny znalec na nemovistosti, súd by mal určiť toho – ale to záleží i na faktoroch, ktoré môže (a musí) vyhodnotiť iba súd.
súd môže určiť znalcov i viac.

xxxx*
pre tých, čo sa sťažujú, že nemôžu opalčekovať, tak sem:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854 (hviezdičky)
alebo
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/19854?f=6
xxxx*