Petr1648

Kdo může delat garanta pro pohostinství?

Dobrý den, může mi delat GARANTA na pohostinství člověk s vystudovanou OBCHODNÍ AKADEMIÍ?? Predem děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi
Drap

Ne. Musí mít hotelovou školu nebo být vyučen v oboru a mít praxi.

mojitek

stačí když má prokazatelnou praxi,myslím je to 5 let.

Lamalam

Nemusí mít hotelovou školu. Zákon č. 455/1991 Sb. uvádí, že garant musí mít:

a.) výuční list v tříletém učebním oboru kuchař nebo kuchař-číšník a doklad o vykonání tříleté praxe v oboru
b.) vysvědčení o maturitní zkoušce v příslušném studijním oboru střední odborné školy nebo středního odborného učiliště a doklad o vykonání dvouleté praxe v oboru

mojitek

dáváš palce za nesmysly…

Drap

A ty píšeš nesmysly. Samotná praxe , třeba desetiletá, nestačí.

mojitek

můžu dělat garanta a mám i ŽL na tohle-mám jen xxx let praxi…