Kdo může být u porodu?

Logicky tam mají být oba rodiče, když matka rodí, tak je to jasný a otec, když bude chtít, tak tam může být .. ale co když dva spolu už nejsou a ta žena má nového přítele, který není biologický otec dítěte? Jak to funguje?

Děkuji předem
Doplňuji:
Marci: A když by byl u porodu biologický otec, může tam být i ten její přítel?

Nejlepší odpověď
carpediem

Rodí žena a ta si rozhodne koho u porodu chce, klidně tam s ní může být i kamarádka, je to rozhodnutí té ženy.

Pokud tam nikoho nechce, tak tam nikdo nebude.
Doplňuji:
Záleží na nemocnici a jejich podmínkách, nekteré nemocnice dovolí i přítomnost více lidí, mají pro to vhodné prostory a podmínky, některé dovolí jen jednoho člověka.
Musíte se domluvit nejprve s rodičkou, a pak s nemocnicí, popřípadě vybrat jinou porodnici.

Další odpovědi
da ny

U porodu bude přítomen ten, koho tam bude chtít mít rodička.
Biologický otec/ani nikdo jiný bez jejího souhlasu nemůže být přítomen u porodu!
Pokud vás tam „snese“ oba, pak tam budete společně s jejím přítelem.
Ona rozhodne, jak to bude.

marci1

Žena si dnes k porodu může přizvat koho chce, aby nerodila sama.
Doplňuji:
Záleží na možnostech porodnice, většinou si může přizvat 1–2 lidi. Ale pochybuji, že by chtěla mít u porodu biologického otce, se kterým nežije a zároveň současného přítele. Přítomnost u porodu je také zpoplatněna, může to být i 1500,– Kč.