žolik

Kdo musí platit koncesionářské poplatky?

jde to také s peněz danovích poplatníku.

Nejlepší odpověď
anonym

Každá domácnost, přičemž poplatek se vztahuje na všechny přijímače, u rozhlasu např. i na autoradio.
Osvobození od polatků se vztahuje na osoby v sociální nouzi – nutno doložit anebo na základě čestného prohlášení, že osoba nevlastní žádný přijímač. Ovšem v případě kontroly hrozí u TV pokuta 10 000 Kč.
Pokud např. v bytě bydlí manželé po rozvodu, platí každý za sebe, i když mají společný elektroměr.

Další odpovědi
Deli

Platbu koncesionářských poplatků za televizi i rozhlas upravuje Zákon č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích. Poplatky platí nejen fyzické osoby, ale též právnické osoby, které vlastní televizní či rozhlasový přijímač a používají je po dobu delší než třicet dní. Jestliže přijímač alespoň 1 měsíc užívá rozhlasový přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba. Mezi domácnostmi a podnikateli však existuje při platbě jeden zásadní rozdíl. Zatímco domácnosti platí pouze jeden televizní a rozhlasový poplatek, přestože mohou mít přijímačů více, podnikatelé platí za každý rozhlasový nebo televizní přijímač, který používá k podnikání nebo v souvislosti s ním.

Měsíční výše rozhlasového poplatku činí 45 Kč, měsíční výše televizního poplatku činí 135 Kč.

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/koncesionar­ske-poplatky-televize-rozhlas/

Michal Kole

každý kdo má zařízení způsobilé příjímat televizní nebo rádiový signál.

NELOGIČNOST: To že jej k příjmu TV nepoužívá (např. televize slouží pouze k zobrazení bezpečnostní kamery) nebo TV tuner je rozbitý nikoho nezajímá, dokonce i soudy Vás odsoudí muset platit a přitom má soudce soudit ne jen podle zákona, ale i podle „zdravého“ rozumu.

anonym

Každý,kdo má zavedený el.proud,vyjma některých jedinců.