Kelt

Kdo mi poradí při malování bytu?

Dobrý den, chtěl bych, respektive jsem nucen vymalovat byt. Po odnesení nábytku z místnosti, kterou je třeba vymalovat, je třeba sundat tapety, spravit omítku, natřít stěny a dát nábytek zpátky. Jak konkrétně postupovat při sundávání tapet, ošetření stěny, dávání omítky a nátěru. Co budu potřebovat a v jakém množství na místnost o rozměrech 3 × 4 m?
Díky za rady, případně odkazy.

Nejlepší odpověď
Drap

To neni práce na jedno odpoledne. Záleží na tom, jaké jsou tapety. Papírové důkladně odmočit , strhnout, případné zbytky důkladně oškrábat. Dále oškrábat za vlhka zbytky původních maleb, pokud byly pod tapetami. Spravit omítku je dost rozsáhlý pojem. Pokud je hodně poškozená, opadává, jsou tam velké díry a podobně, bylo by nejlepší omítku oklepat a nanést novou hrubou omítku a překrýt štukem. Pokud je poškození menšího rozsahu, stačí omítku po oškrábání vyspravit stavebním lepidlem, natřít penetrací, po zaschnutí nanést vnitřní štuk, vyfilcovat. Po vyzrání štuku provést malbu. První nátěr řídký, bílý. Dost často se také dělavá z důvodů delší životnosti a kvality opravy, že se zeď po oškrábání celá přetáhne stavebním lepidlem s perlinkou. Po zaschnutí znovu přetáhnout stavebním lepidlem a dokonale zakrýt perlinku. Po zaschnutí přebrousit a nanést štuk.
S materiálem ti poradí v každých stavebninách, s barvou potom v prodejnách s barvami. Spotřeba bývýá u všech těchto výrobků uvedena na obalech.

Další odpovědi
marci1

Rady, jak vymalovat byt : http://www.jak­vymalovat.cz/jak-vymalovat-byt

Mc Merkurion

Drap,nesouhlasím s tebou,vždyť se neustále píše o našich rómech,jak dokázali vybílit byt za hodinu,tak to asi nebude tak těžký…

vertigo

Dobře je to popsáno v téhle e-knížce: http://gitt.us/689536
V papírové podobě s dopravou zdarma do 30.6. zde: http://x.co/4qMK8

anonym

Pokud se musíš takto ptát, vřele doporučuju si na malování (i opravy) pozvat někoho zkušenějšího – ušetříš si spoustu zbytečné práce…
😉
Jinak

  • tapety (předpokládám obyčejné papírové) strhávat za vlhka
  • praskliny je dobré vyplnit směsí sádry a akrylátu
  • omítku (dirky, ´mapy´) opravit buďto sádrou (drobnosti) nebo stěrkou (rozsáhlejší poškození) a poté přebrousit
  • pokud je omítka zvětralá, napenetrovat (pokud není, je penetrace zbytečná až škodlivá)
  • k malování doporučuju akrylátovou barvu (maluju ´zásadně´ Primalexem Polar), můžeš si ji případně i natónovat (zvolit barvu), nejlépe fasádním válečkem

___
Kolik čeho budeš potřebovat nelze takto říct – záleží na stavu stěn a stropu.

Kiti

Měli jsme v chatce tapety a já je nechtěla, pořád nešly dolů a pak jsem zjistila, že pod nima je něco jako sololit. Kde se to tam vzalo netušim, dát pryč to nešlo…tak sem malovala na tapety :D
Zní to divně, ale druhá vrstva vypadala dobře, jenom se odírá, protože ty tapety byly lesklý.

Michálek1245

Kupte si špachtli a přípravek na odstranění tapet a začněte tím. Ono vám to chvíli zabere. Pak brusný papír na zabroušení a zahlazení stěn. Uvidíte, jak vám to půjde. Někdy to jde i se stěnou a to je pak trápení. No a samotné malování? Krepová lepící páska od https://www.ja­rico.cz/lepici-pasky-krepove-lepici-pasky-katskup31020.php , zakrývací plachty a samozřejmě dostatek barvy a sadu na malování. S objemem barvy vám poradí v obchodě. Každý výrobce ředí trochu jinak. :)