Amsi70

Kdo ma vetsi sanci ziskat ulevu na dani na nezletile dite?Ja,otec,nebo novy manzel me byvale partnerky?Soudne nereseno.

Nebyli jsme manzele,dite neni nikomu svereno do pece. Matka ditete je ted vdana,a na materske.Mala bydli u matky ,ja mam od vikend (jen bohuzel :( )

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nepotěším tě, je to matka potažmo její manžel.
Nejde ani tak o to, zda jste byli manželé či ne, ale o to, s kým dítě žije ve společné domácnosti.
Nárok na daňovou slevu na dítě

Podmínkou pro využití slevy je, že jde o takzvané vyživované dítě, žijící s poplatníkem ve společné domácnosti. Dočasný pobyt dítěte mimo domácnost – například cestování po světě – vás nicméně o slevu nepřipraví.