Ronie

Kdo má správný výsledek?

Ahoj, propocitavam si priklady (limita) na zkousku. Ve výsledcích pisi 3 a me porad vychazi 4. Kdo ma pravdu?

Zadani tady:

Limita -->1 (1+(x2+x-2)/(x-1))

Predem diky za odpoved.

Nejlepší odpověď
orwell

Máš pravdu Ty, mně vychází též 4. Po vyjádření kv. trojčlenu jako součinu dvou dvojčlenů a vykrácení dvojčlenem x – 1 a po dosazení za x = 1 vyjde skutečně 4. Lze totiž jedničku před zlomkem brát zvlášť a uvažovat limitu ze součtu konstanty a funkce, nebo převést na spol. jmenovatele a jedničky před zlomkem se tak zbavit. Vede to ale po vykrácení ke stejnému výsledku.