ivera45

Kdo má rád slivovici?A jak ji používáte?Jenom na pití nebo i na léčbu?

Nejlepší odpověď
lorja

Slivovička patří na Valašsku k jednomu z důležitých zdrojů k načerpání energie do každého dne.Ráda si dám takovou tu vnitřní zdravotní prevenci.Použití slivovice jako povrchového mazání by mělo být zařazeno do skupiny těžkých trestných činů.

Další odpovědi
Džanička

Já slivovici nemám vůbec ráda,nějak jsem jí nepřišla na chuť,pokud mi jí někdo nečekaně objedná,vždy jí odmítnu.Prostě jí nedokážu polknout,a už při přičichnutí se mi lehce zvedá žaludek.

anonym

To,že otázku pokládá žena (dívka )je z mé strany příjemně udivující.
Slivovici si občas dám,ale musí být pravá a ne ty náhražky.Štam­prlička týdně neuškodí,ale nenapadlo mě,že bych slivovice použil jako lék ve formě mazání něčeho.Už jen vypitím slivovička vnitřně léči,ale nic se nesmí přehánět.:-)

kokoťenko

Já osobně slivovici nepiju,ale žena ta jí má ráda pije ji jen a pouze na léčbu.

Wareg

Slivovici jsem kdysi pil docela často a ve větších než malých dávkách. V současné době se jí napiju jen zřídka, a to ještě v zimě na zahřátí, jinak se mi v krku docela příčí. Pravda ovšem je, že když dám tu pátou šestou štamprli, ta nepříjemná chuť v ústech se vytratí a můžu pít dál… Ale to jsou opravdu vyjímečné případy.

niobe

Máme doma Slivovici z r. 1997, je výborná, voní úžasně po švetskách. Také si s ní dezinfikujeme rány, na to je perfektní, neb je ta Slivovice domácí. Ještě by se v ní, stejně jako ve Vodce, dalo prát prádlo, ale na to je škoda.

panenka

Slivovice je moc dobrá když jsem bydlela u tchýně tak jsem si s tchánem slivovici dávala do čaje přes zimu.Nebo když mě jednou bolely zuby.

mojitek

Slivovice at uz dobra ci spatna,domaci ci kupovana spolu s Grappou jsou jsou pro mne chutove ty nejodpornejsi napoje co clovek kdy stvoril.
Vicki : nebylo to naaahodou tim zabalem??? 😉

Vicki

Když mi bylo asi 13 let,měla jsem horečku a ,ženská,léčba aspyrinem nezabírala,tak nastoupil strejda vrátivší se z Moravy s demižonem slivoce.Čaj se slivovicí, zábal mokrým prostěradlem a bylo po nemoci.Je to lék.

elektrikář

Můj dědeček si večer dával šláftruňk sklenku slivovice.Jednou mi dal také. Když jsem ukládal dceru do postýlky.Zdělila mi že to na mne řekne že jsem použil dědovu voňavku.
Pokud se používá rozumně je to lék. Proti nachlazení a špatné náladě.Proti gustu… kdo má na koňak ať si dá.

8hela

Já.Mám jí moc ráda.Zatím na pití. Helena