jedna26

Kdo má přednost na této křižovatce?

Obě vozidla odbočují z vedlejší na hlavní doleva, přičemž první vozidlo, bude na vedlejší, té která je na obrázku dole(logicky druhá hlavní silnice v pořadí) a musí jet přes tu spodní hlavní silnici až nahoru na tu první hlavní silnici, aby mohlo odbočit vlevo, a kdyby druhé vozidlo, které je logicky naproti, jelo ve stejný okamžik, tak by se vozidla srazila, má otázka tedy je, kdo komu musí dát přednost a proč? Přikládám dodatkovou tabulku s tvarem, těch dvou křižovatek: http://www.zi­doz.cz/sites/de­fault/files/sty­les/responsive/pu­blic/e-02c.jpg?itok=fNzmjVe4

Odpovědi
lukas.zmizik

Auta se vyhýbají vlevo. Tento typ křižovatek se konstruuje vždy tak, že je na ni dostatek místa.

Dochy

Na to už jsem před časem dostal odpověď že se vejdou obě auta, vyhýbají se navzájem vlevo.