annas

Kdo má podle vás pravdu – O. Wilde nebo J. W. Goethe?

Povinnost je to, co člověk ukládá sám sobě," říkal Johann Wolfgang Goethe. Vyplývá to z Goethova díla?

„Povinnost je to, co očekáváme od druhých,“ hlásal Oscar Wilde.

Nejlepší odpověď
vagra

J.W.Ghete byl spíš kritický směrem ke své osobě.
Nakonec jeho život i tvorba, jeho myšlenku plně potvrzuje.
O.Wilde to hodil na druhé a podle toho se také choval a žil.
Pokud to vezmeme z jejich subjektivních hledisek, měli oba pravdu.

Další odpovědi
led

Záleží od uhlu pohľadu a okolností. V akej súvislosti to povedali. Obidva výrazy môžu byť pravdivé a súčasne aj nepravdivé.
Takto vytrhnutú vetu nemožno zodpovedne objektívne hodnotiť. podľa mňa najbližšie je – vagra -.

anonym

Ja osobne si myslim , ze pravdu nema ani jeden z nich . ! -iv-

Drap

Víceméně platí oboje, myslím že asi nerozlouskneme kdo má větší pravdu.

dědapetr

Nikdo to neposoudí které je pravdivější, dají se použít obě taky se dá říct: Nikdo není povinen udělat více, než může.Autor: Celsus Mladší

SajmonModer

Souhlasím s Goethem!

Já...

Pravvda je taková:

Povinnost je to, co člověk nejdřív ukládá sám sobě a potom očekává od druhých…

Autor? Já…

😉

skarabeus

J.W.Goethe