vesinka

Kdo má platit plyn apod. v domacnosti?

Majitel domu, ktery tam ale nebydli ani tam nema trvale bydliste, nebo ten, kdo tam bydli?

Nejlepší odpověď
cochee

No většinou to funguje tak, že ten, kdo v bytě bydlí, cáluje přímo majiteli a ten zaobstará platby zase dále, ale může to být i jinak.

Další odpovědi
gecco

Podle nájemní smlouvy…
Jak zní?

Dochy

Podle dohody (a smlouvy). Pro krátkodobé nájme je vhodné to řešit přes majitele (aby se nemuseli obíhat instituce jedna po druhé) a ten to naúčtuje nájemci (av. mohou být energie placené paušálem – záleží na dohodě). Pro dlouhodobé je spíše lepší když si to ten nájemce vyběhá a sám si pak může zvolit dodavatele či pro něj vhodný tarif.

Mc Merkurion

no,kdo ten plyn potřebuje? tak ten ho bude platit,když je to majiteli fuk,musí ten,kdo tam bydlí…

klumprt

To může být různě. Například já jsem v nájemním bytě měl uzavřenou samostatnou smlouvu s RWE, která majitele vůbec nezajímala, a sám jsem ji platil.
Pokud by měl plyn platit majitel, tak docela jistě započítá nebo připočítá platby nějakým způsobem k nájmu, takže ono to nakonec bude pro nájemníka pěšky jako za vozem.
Ostatně, kdo se tam vyhřívá, ten by měl platit, ne?

anonym

logicky ten kdo ho používá a hlavně má peníze

ivzez

Za spotřebované energie musí zaplatit ten, kdo je spotřebuje.
Pokud v domě bydlí nájemník, zaplatí je nájemník.

Je ale jedno, jakou formou. Energie na sebe může
(ale nemusí) mít napsány majitel a účtovat je nájemníkovi.

Nebo si nájemník oběhá dodavatele, uzavře smlouvy
na své jméno a bude platit přímo dodavatelům.

Pokud ale majitel nebude chtít (není to jeho povinnost)
plynoměr a elektroměr převést na nájemníka, bude
nájemník platit prostřednictvím majitele.

V takové případě doporučuji to ošetřit v nájemní
smlouvě – vyčíslit nájemné a zálohy na energie
(i ty radši rozdělit). Majitel pak musí nájemníkovi
jednou ročně energie vyúčtovat.

V případě nedoplatku musí nájemník doplatit,
případný přeplatek musí majitel vrátit.
___

Shrnutí: Záleží na tom,
jak se majitel s nájemcem dohodnou.

________

Poznámka:
Zákon nezná „trvalé bydliště“, jde o trvalý pobyt.

vesinka

je to dulezite…prosim