Avatar uživatele
anonym

Kdo má nabídnout tykání?

Dobrý den, mám dotaz ohledně nabídky tykání instruktorovi – je mi 32let a dokončuji v současnosti kurz autoškoly. Po celou jeho dobu se mnou jezdí instruktor (35let), velmi dobře si rozumíme, hodně si povídáme, ale po celou tu dobu si stále vykáme. Atmosféra je spíše zralá na tykání, ale nejsem si jistá, jestli ho mám nabídnout já, nebo on. Možná i on o něčem podobném přemýšlí. Poradíte mi, jak s celou situací naložit? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA před 4473 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Ve vztahu učitel – žák by nemělo tykání probíhat vůbec, je to neprofesionální. Pokud budete na neutrální půdě, je to něco jiného. Na společenském žebříčku jste jako žena výše vy, i když jste na stejné úrovni a jste podobně staří. Navrhuji nabídnout tykání v klidu u kafe. Alespoň při tom nenabouráte. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

Buď osoba starší to nabídne mladší nebo žena muži, podle textu jste žena, takže zkuste navrhnout vy, ale poznamenejte, že „Nevím, jestli vám to nebude vadit, ale atd.“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vzhledem ke stejnému věku a vzhledem k bontonu ? Tykaní by měl navrhnout on, jako výše postavený, ale myslím, že v tomto případě se to tak sektářsky nebere. Pokud vezmeme, že jste si společensky rovní, tak tykání by jste měla navrhnout vy, jako žena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Tykanie navrhuje:
žena mužovi
nadriadený podriadenému
starší mladšiemu
anglicky hovoriaci cudzinec – (vykanie priamo nepoužívajú, možno ma quentos doplní…)
výnimku tvoria deti – tu je tykanie automatické :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Pokud nemáte v úmyslu se s ním dál, po složení zkoušky, přátelit, zapomeňte na tykání. Jste-li na menším městě a je předpoklad, že se budete občas potkávat, tak co až půjde s partnerkou, třeba je to sestra Othela…Jo, když je svobodný, můžete se potkávat v pohodě ale začala bych si tykat až po složení zkoušky…
Osobně, když už bych se rozhodla, zvolila bych náhodné potykání ve vypjaté situaci – za volantem nepřeberně – a on může reagovat pouze dvěma způsoby…
Co si budu lámat hlavu, jak na to, vždyť je to jen chlap…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KubikS7

Myslím si,že tykání by měla nabídnout osoba starší osobě mladší.Takže ze etického hlediska to nechte na něm. Třeba už příští jízdu se dočkáte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Market666

Žena může nabídnout tykání, stejně tak jako starší muž.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek