kamila44444

KDO MÁ KONĚ-Na kolik peněz vám kůň vyjde..Je to moc drahé? myslím tím jen ustájení,žrádlo atd.děkuji

Nejlepší odpověď
fcoop

Já koně nemám.Známý má 2 – nebo 3,nevím přesně.
Má svou stáj,neplatí tedy za místa.
Jak jsem pochopil(mezi řečí),stojí ho to cca 10 OOO kč měsíčně.
Ovšem – on klidně mohl žvanit,nebo jsem to nepochopil.
Je jasné,že chovat křečka bude o něco levnější.

Další odpovědi
chudst

Ano, je to dost drahe; fcoop: vas kamarad ma vicemene pravdu. Ustajeni stoji zhruba 2–3000,– na mesic (vetsinou vcetne sena). Dalsi zradlo v podobe granuli (apod) by ho stat tak kolem dalsich 2000,– – opet na mesic. Pokud se jinak o toho kone budete starat sama, melo by vas to stat zhruba 3000–5000,–/mesic. Samozrejme se to chce optat, ale tahle cena je vicemene relativne pevna vsude.

Dale pak ale uz je to vsude jinak. Nekde platite napriklad za skokove zavodiste, pokud ho chcete pouzivat, pokud jej chcete mit pouze na jezdeni a nechcete se o nej denodenne starat, pak samozrejme musite zaplatit cloveku, ktery se o toho kone za vas postara, atd, atd.

Pak jsou tam samozrejme jednorazove castky, ktere nepocitam: sedlo, uzdecku, (…), ockovani, apod. Vsechno to jsou nemale cifry, ale ty jsou vetsinou jednorazove na dlouhou dobu.

hanulka11

záleží jak budeš mít koně ustájeného, pokud bude mít svůj box počítej, že to bude dražší i kolem 5.tis za měsíc
volné ustájení je levnější kolem 2.tis.k tomu připočti potravu

je samozřejmé kde budeš mít koně ustájeného na jaké farmě či u soukromníka který má maličkou stáj

porovnej si zde

http://www.go­ogle.cz/search?q=us­t%C3%A1jen%C3%AD+kon%C4%­9B+a+%C5%BEr%C3%A1dlo&rl­s=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7AD­RA_cs&redir_es­c=&ei=0D41TvSFFo­_sOYmV7foL