gecco

Kdo jste kutílové – s čím si poradíte (obor) a do jaké odbornosti?

Samozřejmě mimo obor, jímž se (případně, vrámci řemesel) živite – srovnávat profíka s námi, kutily, by nebylo fér (no – i když, někdy…).
😉
_____________­__________________

Su na tom podobně, jako Barbakan nebo Mosoj…
Akorát se mi zdá, že ve výběru PC her chybí ´domácí kutil´, až na střelkyni Lamalam jsem, zdá se mi, v této otázce nejmladší…
😉

Nejlepší odpověď
anonym

Obor elektrikář – 1 ročník
obor zámečník – 2 ročník (kdybych uměl svařovat EO nebo plynem, tak 3 ročník
obor – dřevozpracující – 3 ročník
obor kuchař – 4 ročník s maturitou
obor automechanik – 2 ročník ( jo, zlaté škodovky do roku 1989)
obor chovatel hosp. zvířat – vyučen
obor řezník – uzenář – mistr
obor instalatér – 3 ročník
obor zedník – 3 ročník
obor elektromechanik – 2–3 ročník

obor .....

hodnocení ročníků beru před rokem 1989. Dnešní hodnocení bude asi o trošičku jinší.

Další odpovědi
mosoj

Řemeslníka na domku, který jsem postavil sám s jedním zedníkem včetně elektroinstalace, vůbec nepotřebuji. Bohužel na některé práce potřebuji berana. Právě včera jsem měnil pojistný ventil s tlakoměrem u boileru ( boiler jsem měnil před 7 lety) včetně kousku plastového potrubí. Ještě mně čeká výměna kousku pozink. potrubí vedoucího do domku, včetně rozbití podlahy a nové dlažby. Dlažbu, obklady a velkoplošnou podlahu pokládám také sám.

Nemám na drahé řemeslníky.
Zvládnu elektroinstalace, práce se dřevem včetně výrobny nábytku z lamina. Minulý rok jsem vyráběl kuchyni , která by stála cca 30 000 Kč za náklady 10 000 Kč. Veškerou údržbu na autě si dělám také sám, včetně výměny
rozvodového řemene ( náklady na materiál 2000 včetně vodního čerpadla) v servisu 7 000 Kč i více !! Minulý rok jsem měnil brzdové hadičky a trubičky ( náklady ( 2 500 Kč) rozpočet v servisu 10 000 Kč !!
Kdysi mně hodně zajímal slaboproud. Bohužel tomuto oboru nelze v současné době stačit. Nicméně většina oprav se dělá stejně výměnou modulů. Z té doby čerpám znalosti anténní techniky. Termostat v ledničce také vyměním. Ložisko v pračce také.
Zednické práce také zvládnu. Bohužel na renovaci omítky si již z fyzických důvodů netroufnu.
Fotografuji celý život, od roku 1992 dělám ohňostroje. Jako chemik jsem přišel v zaměstnání do styku téměř se všemi běžnými obory, matematikou a fyzikou a snažil jsem se znalosti takto získané zapamatovat a uplatňovat v soukromé praxi.

V dnešní době, kdy je téměř vše k dostání se vyplatí koupit si kvalitní a třeba i málo používané nářadí a opravy si dělat sám.

Nicméně upozorňuji, že jsem v důchodu a že stále platí zlaté přísloví " Devatero řemesel , desáté bída" .

Emefej

Kutil nejsem, ale zvládnul jsem téměř vlastními silami kompletní rekonstrukci baráku, od stavu holých obvodových zdí až do zcela obyvatelné podoby. Mistrovské úrovně jsem dosáhl při pokládce téměř 90 m2 parket. Bohužel povodeň 2002 si vynutila novou kompletní rekonstrukci přízemí, tu už jsem svěřil odborníkům. Chyběly mi síly, zejména mentální.

Klaproth

Docela si rozumím se dřevem, nemyslím fajnovou truhlařinu, ale hrubou tesařinu. Jeden čas jsem si stavbou krovů, pergol, altánů apod. i přivydělával.

Lamalam

Domácí kutilka nejsem, ale téměř mistrovské úrovně dosahuji v oboru domácí laborace a přebíjení střeliva.

zjentek

Já umím to, co se musí ..jinak nic ;)

Kepler

Lamalam, obdivuji tě. Vím o čem je řeč, pracoval jsem taky v Austin Detonator.

Lamalam

Děkuji, ale není co obdivovat. Přebíjení je mezi střelci zcela běžná rutinní záležitost. Pokud se pracuje pečlivě a s citem, tak se jedná o bezpečný proces.