KdoSiOdJinud

Kdo je zodpovědný za vylepený plakát?

Napadají mě dvě varianty:

  1. člověk, jehož reklama na plakátu je
  2. člověk, který plakát sám vyvěsil

Osobně se mi logická zdá varianta č.2 – věděl by někdo bližší info? :)
Doplňuji:
huxa: jo, ale co když vezmu 1000 plakátů, dám je neznámému klučinovi a ten ty plakáty za určitý poplatek „umístí“ (kam, to už je jeho problém). Plakáty propagují dejme tomu můj obchod.

Je viníkem ten onen neznámí klučina? Bylo by zvláštní, být odpovědný za něco co může udělat kdokoliv :) Ale české zákony jsou nevyzpytatelné tak se ptám :)

Nejlepší odpověď
huxa

ani jedna :) firma, která zajišťuje vylepování plakátů (někdy i jednotlivec vyvěsí svůj plakát, v tom případě on)

Další odpovědi
manon

Udělat to sice může kdokoliv, ale jde o to, kdo to doopravdy udělal. Ten plakát může být taky vyroben bez vědomí osoby, co na něm je, či se propaguje.

Představme si situaci, že někdo chce někoho poškodit, vezme jeho fotky, vyrobí plakát a nafláká je po městě – přece nemůže být zodpovědný ten, co je na fotkách. Pokud klučina dokáže, že dělal na zakázku Tvoji, viníkem jsi Ty. On může být nějakým tím spoluviníkem…

anonym

za vylepený plakát je odpovědná osoba (firma), která to provedla. Pokud si najme fyz. osoby, tak dojde k tomu, že nemá odpovědnost (blbý zákon), sice je proškolili, ale pokud to dá na nepatřičná místa (fyz. os.), smůla. a těžko se to dokazuje.

Doplňuji:
nechytneš za ruku, problém ► http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/regiony/pra­ha/clanek.phtml?id=74­5177

briketka10

myslím, že by si ten kluk vybral plochu, kde se plakáty lepit mohou no ne..

ale, když ne, budete vinni oba(když se nechá chytit) i ty, protože je na nich tvoje reklama..
nevím, nevím
Doplňuji:
navíc dostane přeci zaplaceno :)

venkovan

Za určitý poplatek – v tom okamžiku to není neznámý klučina, ale zaměstnanec. A nebo práce na černo. V každém případě problém

anonym

KdoSiOdJinud na bod 2 jsem odpověděl, na bod 1 je v doplnění

blbý právní paskvily od PS (poslanecká sněmovna), jde tu dohledat, co tím myslím, vím, že jsem na to odpovídal.

anonym

Dr.axl nesouhlasím s potvrzením na Huxu. Jak jsem popsal v odpovědi a to je ten problém. Sice řeknou, že tam a tam, ale v podstatě je to jedno kam to umístí a firma je z obliga. Doloží kam to mají nalepit, ale ty osoby to šoupnou i jinam.
Je to to samé jako na volebn plakáty, které se mají odstranit, kdo nese odpovědnost – firma nebo strana? která zadala firmě. Nakonec to odstraňují obce na své náklady.

venkovan

Zásadně politické strany které mají výlep na nepovolených místech nevolím.