Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Kdo je zodpovědný za vylepený plakát?

Napadají mě dvě varianty:

  1. člověk, jehož reklama na plakátu je
  2. člověk, který plakát sám vyvěsil

Osobně se mi logická zdá varianta č.2 – věděl by někdo bližší info? :)
Doplňuji:
huxa: jo, ale co když vezmu 1000 plakátů, dám je neznámému klučinovi a ten ty plakáty za určitý poplatek „umístí“ (kam, to už je jeho problém). Plakáty propagují dejme tomu můj obchod.

Je viníkem ten onen neznámí klučina? Bylo by zvláštní, být odpovědný za něco co může udělat kdokoliv :) Ale české zákony jsou nevyzpytatelné tak se ptám :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Tom20, briketka10 před 4228 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

ani jedna :) firma, která zajišťuje vylepování plakátů (někdy i jednotlivec vyvěsí svůj plakát, v tom případě on)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Udělat to sice může kdokoliv, ale jde o to, kdo to doopravdy udělal. Ten plakát může být taky vyroben bez vědomí osoby, co na něm je, či se propaguje.

Představme si situaci, že někdo chce někoho poškodit, vezme jeho fotky, vyrobí plakát a nafláká je po městě – přece nemůže být zodpovědný ten, co je na fotkách. Pokud klučina dokáže, že dělal na zakázku Tvoji, viníkem jsi Ty. On může být nějakým tím spoluviníkem…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

za vylepený plakát je odpovědná osoba (firma), která to provedla. Pokud si najme fyz. osoby, tak dojde k tomu, že nemá odpovědnost (blbý zákon), sice je proškolili, ale pokud to dá na nepatřičná místa (fyz. os.), smůla. a těžko se to dokazuje.

Doplňuji:
nechytneš za ruku, problém ► http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/regiony/pra­ha/clanek.phtml?id=74­5177

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

myslím, že by si ten kluk vybral plochu, kde se plakáty lepit mohou no ne..

ale, když ne, budete vinni oba(když se nechá chytit) i ty, protože je na nich tvoje reklama..
nevím, nevím
Doplňuji:
navíc dostane přeci zaplaceno :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Za určitý poplatek – v tom okamžiku to není neznámý klučina, ale zaměstnanec. A nebo práce na černo. V každém případě problém

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

KdoSiOdJinud na bod 2 jsem odpověděl, na bod 1 je v doplnění

blbý právní paskvily od PS (poslanecká sněmovna), jde tu dohledat, co tím myslím, vím, že jsem na to odpovídal.

před 4228 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dr.axl nesouhlasím s potvrzením na Huxu. Jak jsem popsal v odpovědi a to je ten problém. Sice řeknou, že tam a tam, ale v podstatě je to jedno kam to umístí a firma je z obliga. Doloží kam to mají nalepit, ale ty osoby to šoupnou i jinam.
Je to to samé jako na volebn plakáty, které se mají odstranit, kdo nese odpovědnost – firma nebo strana? která zadala firmě. Nakonec to odstraňují obce na své náklady.

před 4228 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
venkovan

Zásadně politické strany které mají výlep na nepovolených místech nevolím.

před 4228 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek