mapaf

kdo je to Texcatlipok

vím jen že to byl asi nějaký aztécký bůh alechci vědět víc

Nejlepší odpověď
annas

Aztéčti bohové mají svou stránku na uvedené adrese. Jméno boha, na něhož se ptáte, se píše Teksatlipok (Tezcaltipoca), proto informace po otevření stránky hledejte pod tímto jménem – 7. v pořadí.

Zdroj: http://soleil­silas.blog.cz/0606/az­tecti-bohove-2

Další odpovědi
kenyrts

Tezcatlipoky (Dýmající zrcadlo). Mocné božstvo temnoty získalo jméno podle svého hlavního atributu – věšteckého zrcadla ze sopečného skla (obsidiánu), které nosilo připevněné na noze. Tezcatlipoca byl zrádný, všudypřítomný, vševědoucí, vše vidící a vše slyšící, stále se proměňoval a působil pod desítkami jmen a podob. Vládl čtyřem světovým stranám a jako válečné božstvo byl patronem „Jaguárů“, zatímco „Orli“ byli zasvěceni Huitzilopochtlimu. Každoročně mu byl v dramatickém obřadu obětován mladík, jenž přijal jméno Texipitl. Po celý rok ho uctívali jako skutečného Tezcatlipoku. Nepředstavoval božstvo – byl jím
Doplňuji:
tak si trhni