Kdo je to ten druhý?

Z dálky vypadá každý jinak než z blízka a kdo je ve skutečnosti ten druhý člověk který zde existuje, nebo to určit nelze protože nemáme charakter?

Nejlepší odpověď
www

Otázce moc nerozumím, ale mám jednu, dnes už okřídlenou zkušenost:
„Na první pohled vypadá jak debil (zvol si klidně šťavňatější výraz) a jak dojde blíž, je to pravda“! 😁

Další odpovědi
anonym

K této otázce snad jen tolik – lidi jsem si na dálku pletla, pokud jsem si nepořídila pořádné brýle.
Pokud Vám jde ne o vzhled, ale o to, že jsou lidé, kteří si charakterově hrají na něco jiného, než jací ve skutečnosti jsou, tak, bohužel, máte smůlu. Tohle dělají podvědomě úplně všichni lidé, protože sami sebe vnímáme jinak, než nás vnímá okolí.
Jsou ovšem lidé, kteří „klamou“ své okolí úmyslně – tito lidé jsou potom jednoznačně podvodníci.

arygnoc

Neviem čo to má s charakterom.
Človek posudzuje druhého podľa toho, čoho je schopný sám (matka Tereza posudzuje/posud­zovala ľudí inak ako Hitler).

Držím sa zásady, „nesúď, lebo budeš súdený“.