Larissa

Kdo je to notorický alkoholik?

Nejlepší odpověď
anonym

Notorických alkoholiků je několik typů.Někdo pije denně,pod vlivem alkoholu je schopen více-méně běžných úkonů,ale nedovede si alkohol odříci a má notorickou potřebu určité hladiny alkoholu .Jsou i tzv.kvartální alkoholici,kteří když mají své období,je jim všechno jedno,přestanou plnit své povinnosti a nedovedou svou potřebu ukočírovat.Každý kdo silou vůle nebo rozumu není schopen svou potřebu a chuť na alkohol potlačit a zvládnout,je alkoholik…:D

Další odpovědi
beer

notorický

Znamená to „všeobecně známý, zřejmý, viditelný, uznaný, pověstný, nanapravitelný“ člověk, který je závislý na alkoholu.

Doplňuji:
To se zase povedlo cosi, dořiti.. Takže to vypadá, jako že Beer je notorik ))

Zdroj: internet

Damiana

Výraz notorický alkoholik je obecně rozšířený, ale nepřesný. Jedná se o člověka, jehož závislost na alkoholu dosáhla již takové fáze, že mu není pomoci. Říká se mu sice „jenom“ alkoholik, ale i tato fáze má ještě několik dalších stupňů. Srozumitelně to vysvětlila Bohemica.

Tohle jsou nejmarkantnější znaky Alkoholika:
Okénka (výpadky paměti na dobu v opilosti) s postupnou narůstající frekvence
Tajné pití
Trvalé myšlenky na alkohol
Překotné pití (nekontrolované)
Pocity viny
Vyhýbání se narážkám na alkohol
Změněná kontrola pití (neschopnost přerušit nebo zdržet se pití)
Vysvětlování důvodů k pití
Sociální obtíže narůstají
Velikášské chování jako kompenzace ztráty sebeúcty
Nápadné agresivní chování
Trvalý pocit zkroušenosti
Období abstinence vynucené tlakem okolí
Změny způsobu pití (k předcházení nepříjemnostem)
Ztráta dosavadních přátel nebo rozchod s nimi
Změna (změny) zaměstnání
Konání se točí kolem alkoholu (podřizování zájmů)
Ztráta zájmu o vnější svět
Nápadné sebelitování
Úvahy nebo realizace úniku z dosavadního prostředí
Změny v rodinném prostředí – odcizení
Bezdůvodné námitky alkoholika proti členům rodiny
Vytváření tajných zásob alkoholu v domově, práci, aj.
Zanedbání přiměřené výživy
Hospitalizace pro poruchy na tělesném zdraví
Pokles sexuálního pudu
Alkoholická žárlivost
Pravidelné ranní doušky
Výskyt prodloužené intoxikace
Etická deteriorace
Postižení mentálních schopností
Alkoholické psychózy
Styky s morálně deprivovanými osobami
U nižších společenských vrstev pití technického alkoholu (Okena)
Snížení tolerance – lepší snášenlivost, pozdější opití
Nedefinovatelné úzkosti
Třesy
Pití nutkavého rázu
Zhroucení racionalizačních systémů – tj. debakl
Lhaní, ev. i kriminální činy, krádeže

Celkově se vztah člověka k alkoholu dá rozdělit do následujících skupin:
Abstinent – odmítá z nějakého důvodu alkohol a vůbec ho nepije. Přítomnost takového jedince často vyvolává ve společnosti rozpaky.
Konzument – nevyhledává alkoholické nápoje pro jeho účinky, ale pro chuť. Nečiní mu potíže abstinovat, ale nemá k tomu důvod.
Piják – lidí spadajících do této kategorie jsou v ČR bez nadsázky plné hospody. Jde zde již o účinky alkoholu – hlavně euforii a krátkodobé antidepresivní a antianxietické (úzkost potlačující) účinky.
Alkoholik – Alkohol je pro tohoto jedince silná droga. Nerozlišuje druh nápoje – jde jen o procenta.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Al­koholismus

hanulka11

Notorik je ten kdo z opilosti vlastně vůbec "nevyjde " jen tu svou opičku přikrmuje

david22

Člověk, kterému už není pomoci :(