VampGirl

Kdo je to misionář?

Nejlepší odpověď
ten který je

Misionář šíří náboženství mezi domorodým obyvatelstvem které vyznává svůj vlastní kult bohů či své vyznání.Misionáři také zakládají a provozují lékařskou péči a vzdělání.Někteří misionáři se starali např.o malomoc­né.Mnoho misionářů také podlehlo tropickým nemocem nebo byli zabiti domorodým obyvatelstvem.

Další odpovědi
Terryle

Člověk, který šíří víru v zemích, kde dosud dotyčné náboženství není rozšířené. Třeba křesťanské misie v Africe.

fofbal

Člověk s velkými duševními hodnotami a vírou, zasvěcující svůj život k lásce a pomoci bližním bez rozdílu pleti. Viz Matka Tereza ale i jiní, bohužel- vsoučasném světě jich ubývá

anonym

To je ten,co souloží na misionářskou polohu.