HerbiG

Kdo je to hispánec?

Kdo je to hispánec? a jak vypada?

Nejlepší odpověď
quentos

Jestlis viděl někdy pořádně osmahlého Španěla, tak asi tak nějak. Cituji z Wikipedie:
Od sčítání z roku 2000 znamená termín „Hispánec“ takového člověka, který má španělské kořeny. Ať už je to rodilý Španěl nebo osoba z Latinské Ameriky, (Latinská Amerika byla osídlena Španěly, kteří se později smísili s místními Indiány) např. z Mexika, Portorika, Kuby, Kolumbie, atd. Rasa je totiž při americkém sčítání lidu jedna věc, zatímco hispánský původ („hispánskost“) věc druhá. Proto může být člen jakékoliv rasy zároveň Hispánec. Tyto osoby většinou hovoří španělsky.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Demogra­fie_USA