Curiosity

Kdo je STRANÍK? ..a kdo je NESTRANÍK?

Doplňuji:
..hm.. tak tady se to asi nedozvím ☹ ..týká se to všech stran.. přoč v televizi řekli jen „byl to straník“.. to je jako jedno z jaké strany.. každý, kdo je v jakékoliv straně je strník??

Nejlepší odpověď
mosoj

Lépe kdo byl straník a kdo nestraník ?
Myslíte že se někdo přizná? Tady na Odpovědích vím o jednom a uznávám ho !

Ano tomu kdo je v nějaké straně se říká straník. Bohužel je to zprofanované od doby komunistů.

Další odpovědi
pokazdejinak

ano, každý, kdo je v jakékoliv straně je straník… pak se to musí upřesnit, které že to strany je ten dotyčný členem a tedy straník
nestraník je každopádně vždy nečlen opět jakékoli strany

dědapetr

Straník je ve straně a nestraník ten tam není.

led

Môžem to chápať:
Ak poviem o niekom, že je straník, myslím tým, že je môj spolustraník. Člen inej strany je teda pre mňa nestraník.
Preto, ak, nielen v TV, povie niekto o niekom „byl to straník“, hlási sa k spolučlenstvu v tej istej strane…
zdá sa to zamotané? Skúste to rozmotať… 🙂