Damiana

Kdo je slušný člověk?

Jak byste ho charakterizovali podle svých (řekněme) nároků. Máte někoho takového konkrétního?

Nejlepší odpověď
Andělé

Člověk,který se chová podle etikety,ještě nemusí být skutečně slušný. K tomu,aby slušný byl,nepotřebuje žádná pravidla.
Slušnost jako taková je přirozená a nenásilná.

Další odpovědi
annas

Podobná otázka o slušnosti.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-povazujete-za-slusnost-je-slusny-clovek-zije-li-nejen-podle-pravidel-ale-i-podle-moralnich-prikazu-spolecnosti

poa.li

Nebude to ten, co nedělá ostatním to, co nechce, aby ostatní dělali jemu? 🙂

briketka10

aby se mnou jednal tak, jak já jednám s ním..

Elk

To je velice relativní náhled, ale někdy jsem to i já…!..?

anonym

Slušný člověk? Ten snad neexistuje,ale pokud ano,měl by mít všechny dobré vlastnosti a že jich je!

Drap

Slušný člověk je ten, který neporušuje žádné společenské normy.
Bohužel, silně jich asi ubývá.