Illines

Kdo je slabsi v retezci zivota?

Samozrejme nabidnete cloveka.Ale ja se ptam-ktery slabsi,je v tom retezci?Zvitezi rozum-ci priroda se vsim co stvorila?
Doplňuji:
Sotek,cloveka nabidnete joko nejsilnejsiho­.Nemylim se?

Nejlepší odpověď
anonym

Člověk dělá všechno proto aby přírodu pokořil a zničil,ale zatím se mu to přez veškeré snahy nepodařilo.Příroda by se bez člověka jistě snadno obešla,ale člověk bez přírody ne…:D

Další odpovědi
Drap

Nevím, jestli to jde takto brát, ale zatím vždy příroda se dokázala se vším vyrovnat. Lze tedy předpokládat že i jakoukoli katastrofu, třeba ekologickou, oteplování, zvýšení hladiny moří a podobně, kterou by svým konáním člověk způsobil, by příroda ustála, třeba i s jistými změnami, ale lidstvo stěží.

Mapel

Člověk je nejslabší i nejsilnější.

Slabý je tím, že se snaší předělat přírodu k obrazu svému, ale příroda se brání. Bylo to tu už v mnoha otázkách. Plíseň v bytě, koroze kovových částí, sesuvy půdy, povodně atd.

Silný je v tom, když se snaží žít v souladu s přírodou a své jednání podřizuje přírodě. Ta je tu milióny let a stvořila i člověka k obrazu svému. To si musíme uvědomit.

tom004

Není silnější nebo slabší.Příroda se utváří miliony let.Poradila si s různými katastrofami,tak proč by pro ni člověk,ten „pán tvorstva“,měl být něčím jiným než jenom nepovedeným experimentem.Zatím se docela úspěšně snažíme o to,aby to tak bylo.Dost z nás si pamatuje jak jsme dopadli s „poručením větru,dešti“.

michael69

Je nutné si uvědomit,že příroda s námi nebojuje. Ta jede podle svých pravidel miliony let.Má své plány a nehodlá od nich ustoupit.Do této přírody patří i naše lidská těla.Pokud si někdo myslí,že své tělo ovládá tak je mimo mísu. Tělo si jede po svém jako vše živé okolo. My lidé se svým rozumem tu jsme na planetě sami.Máme možnost cokoliv živého eliminovat,takže starosti s predátory jako mají zvířata nemáme.Potíž je v tom,že nerovnováhu v biosféře kterou eventuálně způsobíme budou citlivě reagovat (nezávisle na naší vůli) spolu s veškerým životem planety i naše těla,která jsou s touto biosférou spojená. Pokud nebudou fungovat naše těla,nebudeme žít. Veškerý život na planetě má mocné samoregulující mechanizmy,které nás přesahují. K rovnováze dojde i kdyby to znamenalo smrt většího množství lidí.

Skeptik

To se neodvažuji předvídat. Nicméně historie nehraje rozumu příliš do karet a lidé, kteří se nebáli veřejně se zastávat rozumu a logiky byli spíše víceméně buď otloukánci (např. Mikuláš Koperník, Giordanno Bruno, Galileo, Isaac Newton, Adam Weishaupt, Voltaire) anebo považováni za cvoky (např. Archimedes). V poslední době to spíše vypadá, že spousta lidí rezignuje na vědu a i inteligentní lidé přírodovědně nebo technicky zaměření takříkajíc odejdou k protistraně (např. Baudyš, Benda, Gelnar, Wojnar …)
Doplňuji:
Za „přírodu“ zde považuji „prostý“ lid.

Kohut57

Přežívá a vítězí ve vývoji to , co je přizpůsobivé podmínkám. Přizpůsobivost se nazývá inteligencí organizmu. Zde dochází často k matení pojmů. Například velmi dobře se umí přizpůsobit měnícím se podmínkám v sociální a ekonomické oblasti jedno etnikum u nás. Přesto mu říkáme nepřizpůsobivé a inteligentní jsem ani neslyšel. Velmi dobře přežívá s úplně jinou hierarchií hodnot. Co přežívá, ve svůj prospěch úspěšně prosperuje.