Kdo je povinnen opravit vadný komín v obecním domě, jestliže z něj uniká do bytů kouř a kondenz?

Obecní třípatrový dům s obchodem v přízemí a šesti byty. Všichni nájemníci řádně platí nájem. Dům je starý cca 50 let.Na správě majetku města nám řekli abychom si my sami zaplatili asi 25 000 Kč za vyvložkování!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jednoznačně vlastník domu.
Ale je tu jedno ale.
Jelikož se jedná o velmi nebezpečnou závadu, může se stát, že vlastník domu zakáže používání topidel. No a v této zimě kdo myslíte, že pak tu opravu komína uhradí?
No přeci ten kdo chce topit. Nebo budete čekat do léta-možná, až se vlastník domu rozhodne.

Další odpovědi
venkovan

Vlastník a nebo vy sami, se souhlasem vlastníka s tím, že od něj budete požadovat uhrazení nákladů. takže pokud sami, tak na základě řádné smlouvy.
Pokud referent úřadu vás poslal kamsi, máte zastupitelstvo, nadřízený orgán, inspekci, média apod.
Co ale hned udělejte – kupte a instalujte hlásiče požáru a úniku plynu.
Stojí to několik stokorun, méně než pohřeb.