ANGET

Kdo je poškozený?

Přihlásím se ke svému e-mailu (píšu svému, ale je onen e-mail vlastně můj? je mým vlastnictvím?) pomocí internetu a počítače, který je majetkem někoho jiného … (např. v knihovně)

Majitel(é) onoho počítače popřípadě internetového připojení mají v tomto počítači peográmek, který ukládá a archivuje veškerá „data“, která tzv, protekla tímto počítačem.

Já, tedy „chvilkový uživatel“ nejsem o tom informován, že je takto sledován a archivován „provoz“ na tomto počítači.

S obsahem „mého“ e-mailu se obeznámí kdoví kdo, kdoví kde, kdoví kdy …

Jsem z pohledu trestního zákona „poškozený? došlo z hlediska trestního zákona k "trestně právní újmě“ mé osoby ?

Jakého trestného činu se dopouští(ějí) osoba(by), která(é) mne např. „sledují“ mou tzv. komunikaci a aktivitu na internetu. Nijak nevyužívají získaných informací (např. aby mne okradli …) ale tím, že mne sledují mi tzv. „kardou“ mé „duševní“ vlastnictví, protože se seznamují s informacemi, o které se zajímám já a které jsou např. velmi finančně zhodnotitelné. Dělám si např. různé analýzy a pod. a Ti,ten, ta, to-stroj naprogramovaný za tímto účelem mne sledují a takto získané informace využijí ve svůj prospěch, a to přímo nebo nepřímo, tedy zprostředkovaně přes jinou osobu … Jinými slovy jsou to hlupáci, kteří by sami nevěděli co mají na internetu hledta, ale nejsou zas tak moc hloupí aby nedokázali tímto způsobem vlastně „parazitovat“ na někom chytřejším než jsou …

Odpovědi
Pepa25

Odkdy počítače v knihovně slouží k „dělání analýz“, vytváření duševního vlastnictví – prostě k podnikání? Dělej to z vlastního HW a nemusíš řešit, jestli a kdo tě sleduje …

Quimby

Pokud sis email založil sám, na tvojí osobu, tak je tvůj, ale to záleží na podmínkách té společnosti u které sis to založil a ty podmínky si odsouhlasil.
Pokud je počítač soukromý, tak je to tvůj problém.
Pokud se jedná o počítač na veřejném místě- v kavárně, knihovně a tak, prostě slouží pro více lidí, tak by na něm mělo být napsáno varování, ale je možné, že to mají někde v provozním řádu, takže znova hledat nějaké podmínky, které člověk přijmul když za něj zaplatil.
Silně pochybuju, že by lidé sledovali co děláš aby se mohli inspirovat.
Dopouštějí se tak maximálně porušení ochrany soukromí, ale jak řikám, záleží na těch podmínkách.
Někde to býva právě kvůli tomu, aby tam lidé nestahovali co chtějí a tak, proto monitorují co tam kdo a kdy udělal.