Kelt

Kdo je podle podle Vás největší padouch a nejlepší člověk?

Podstatné je, aby se jednalo o obě postavy ze stejného díla, může se jednat o horor, pohádku, scifi. Nejde o konkrétní lidi, spíš mne zajímá jak které dílo na Vás zapůsobilo. Tedy něco ve smyslu – Pohádka o červené karkulce – zlý vlk a hodný myslivec.

Nejlepší odpověď
zjentek

Kazisvět a Lada

Další odpovědi
annas

Někdy je obtížné definovat záporného a kladného hrdinu jako protiklady. Platí, že kladný je dobrý, záporný je špatný? Je to vždy jednoznačné? Občas se objevuje, že i kladný hrdina spáchá něco špatného. Jeho špatné činy nakonec umožní, že zvítězí dobro, i když prostřednictvím zla. Účel světí prostředky. Zkuste sami dosadit.

I v pohádkách zlý král se stane dobrým .Nejvíce je vidět vítězství dobra nad zlem v romantismu.

Proto ze širšího pohledu uvádím některé hrdiny, nedá se říct, že neoblíbenější, ale známé. Třii mušketýři (čtyři) jako postavy kladné, proti nim kardinál Richelieu a hrabě Rochefort a krásná a tajemná milady de Winter.

V Bídnících stojí proti sobě galejník Jean Valjean a Thénardierovi atd. jak se zachoval „zlý“ inspektor Javert? Valjean kradl, pomíjím důvody, takže …

Postavy kladné i záporné najdeme v minulosti i současnosti. Padouchem je zločinec v detektivkách. Je kladný hrdina detektiv, který vykonává svou práci?

Málokdy je všechno černobílé jako v budovatelské socialistické próze. Kladný hrdin = člen KSČ, uvědomělý, obětavý atd. , vše obětuje společnosti. Záporný hrdina – opačné názory, je to padouch, sabotuje, není tak inteligentní. Ttřeba kulaci na vesnici atd.

Sarrow

Teď mě napadá třeba Alenka v říši divů

Srdcová královna – zlá ( „Utnout hlavu!!“ :D )
Alenka – jako pozitivní charakter
(Kloboučník jako nejlepší charakter)

Z toho temnějšího kouta pro mě zůstane největším filmovým (a bohužel i skutečným) padouchem Gertrude Baniszewski z An American Crime a Sylvia Likens tím dobrým člověkem…

marci1

Macechy a Popelka a Sněhurka. 🙂