misus

kdo je padlý anděl?

Nejlepší odpověď
iceT

Padlí andělé jsou andělé svrženi z nebe za hřích nebo chybu.I ďábel byl anděl, ale byl svržen dolů a tak se stal vládcem pekel.

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, tak jako lidé byli obdařeni svobodnou vůlí, mohli si vybrat cestu boží, nebo jít proti ní Pa vybrat si mezi dobrem a zlem. Někteří andělé, vedeni Luciferem, nesprávně využívali darů svobody a bouřili se proti Stvořiteli. Tyto bytosti, kvůli své domýšlivosti, se odvrátili od božské lásky. Bůh je ale nezničil, ponechal jim pouze omezené možnosti a vyhnal je pryč. Po nějakém čase si založili své vlastní království – Peklo. Lucifer byl později přejmenován na Satana, což znamená protivník.
Stále zlomyslní, padlí andělé se pokouší člověka svést na cestu hříchů a zatracení. Kupodivu, samotní padlí andělé pociťují strach z království, které stvořili. Vskutku, když Spasitel léčil člověka, posedlého démony a snažil se je vrátit zpět do propasti pekelné, oni Ho prosili raději dovolit jim vstoupit do sviní.
Padlí andělé jsou vlastně démoni, posluhovači Satana, kteří jsou stále na svobodě. Samotný Satan je zván princem, vládcem všech démonů. Démoni jsou také nazýváni přisluhovači, nebo poslové Satana a mají dobrou organizaci. Bible činí také rozdíly mezi démony posedlými a démony ovlivněnými.
Dle Písma Svatého, měli bychom si uvědomit, že náš život je neustálý boj o záchranu našich duší. Ať chce či nechce, každá lidská bytost, od ranného dětství, je vtažena do boje a musí volit mezi dobrem a zlem, mezi vůlí Boha a démonů. Boj mezi dobrem a zlem začal ještě před stvořením světa a bude trvat až do soudného dne. Ve skutečnosti, boj v nebi je ukončen s konečnou porážkou zla. Nyní bitva byla přesunuta na Zem, přesněji do našich myslí a srdcí. Jak můžeme pocítit, dobří andělé, obzvláště andělé strážní, nám neustále pomáhají v boji proti zlu.
http://asgari­el.webgarden.cz/
Doplňuji:
a tady něco o andělích
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­d%C4%9Bl_v_k%C5%99es%C5%­A5anstv%C3%AD

Další odpovědi
Andělé

Temní, neboli padlí andělé jsou bytosti,které byli svrženy dolů z nebe za nějaký hřích. I ďábel byl anděl, ale byl svržen dolů a tak se stal vládcem pekel.

Původně Bůh stvořil všechny anděly jako laskavé, nebeské bytosti. Nicméně, tak jako lidé byli obdařeni svobodnou vůlí, mohli si vybrat cestu boží, nebo jít proti ní a vybrat si mezi dobrem a zlem. Někteří andělé, vedeni Luciferem, nesprávně využívali darů svobody a bouřili se proti Stvořiteli. Tyto bytosti, kvůli své domýšlivosti, se odvrátili od božské lásky. Bůh je ale nezničil, ponechal jim pouze omezené možnosti a vyhnal je pryč. Po nějakém čase si založili své vlastní království – Peklo. Lucifer byl později přejmenován na Satana, což znamená protivník.
Více v odkaze:
http://asgari­el.webgarden.cz/

Jé,iceT,hledaly jsme nastejně,bylas rychlejší…:-)

annas

Dnešní démoni, ďáblové, ďasi, satanášové, čerti, tedy samotný Satan a Ďábel spadají do jedné z kategorií andělů, tedy dnes už padlých andělů.
Čert byl původně anděl, který měl podle Bible chválit boha. Jeden z andělů se jmenoval Světlonoš (Lucifer), který rebeloval, a proto ho bůh včetně dalších andělů, kteří Světlonoše podporovali, svrhl z nebe do pekla. Andělé totiž byli stvořeni ke chvále a uctívání Boha, jsou starší než čerti.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypada-pravy-cert

mojitek

ten,kterého se jeho „šéf“ zbavil pro neposlušnost..
Znalí rozumí 😉
Doplňuji:
ten který je : Lucifer (světlonoš/ten který přináší světlo)je jen jeden z padlých andělů.

ten který je

Padlý anděl je sám dábel nebo Lucifer.

9 řemesel

NO, KAŽDÝM ROKEM DĚLÁME MIKULÁŠSKOU NADÍLKU.NĚKDY I TAM JE PADLÝ ANDĚL, JEDNOU V SOUSEDNÍ DĚDINĚ, MĚL ZA DOMEM STYK ANDĚL S ČERTEM,MIKULÁŠ HLÍDAL A STŘÍDAL,jj,ale to asi není ono,že??

Protiva

Kdysi jsem se tím zabýval, a došel k dalším možným závěrům: Padlý anděl byl bohem jiného náboženství (např posejdon, neptun mají s ďáblem společný trojzubec). Podobné je to i s ostatními bohy.

mojitek

reakce na iceT,Andělé: trošku si rejpnu-jak to,že tito andělé začali najednou zlobit?Bůh je přeci "neomylný a vševědoucí"dle věřících.Jak to že to nevěděl..dopře­du?Krom i jiných věcí mi i tohle nějak nejde dohromady.

iceT

Nevím jak to,že andělé začali zlobit ani to,proč vševědoucí všemohoucí dopředu něvěděl.Také nejsem vševědoucí 🙂 Ale byl to jeden z mála slušných odkazů na to,na co se ptala tazatelka-tedy na to,kdo je padlý anděl.

ten který je

AD Mojitek:Ano,bylo jich víc,např.Azra­el,Chamuel,Ga­briel,Azazel a dál nevím,nicméně tazatelka se ptala na jednoho.Tím hlavním je Lucifer.

mojitek

V jakým smyslu „byl hlavní“ ? Lucifer byl jen jeden z více padlých,byl jen zpupnější,zarytější a zřejmě měl „vyšší hodnost“-ale jinak nic víc.Možná v tomhle smyslu "hlavní"to ano.No bůhvíjak to bylo,čert ví.

quentos

nemohu se nepodělit o perlu, kdy ještě na gymnáziu naše tehdejší učitelka angličtiny přeložila anglický ekvivalent tohoto sousloví (fallen angel) jako „spadlý anděl“ :{DD>