Dismas

Kdo je otcem moudrosti?

Nejlepší odpověď
annas

Začnu v řecké mytologii – bohyně Athéna se nazývá moudrou. Horší je už zjistit, kdo jí moudrost nadělil, tedy je jejím otcem. . Zeus, Poseidon nebo Pallas, okřídlený kozel?

Opatrnost je matka moudrosti, takže jejím otcem je pošetilost, bláhovost, dětinskost.

Nebo snad kámen mudrců?

Další odpovědi
da ny

Opatrnost matka moudrosti… nebo Opakování je matka moudrosti…, Opatrnost jako koruna moudrosti…? 🙂
Líbí se mi odpověď annas ;)
🙂

„Matka moudrosti a otec myšlenky
Odhalte otce moudrosti a myšlenčinu matku…“:
„…otec moudrosti je protimluv, tudíž neexistuje.“
„… Otcem moudrosti je skleróza“
„… Otec moudrosti je nepochybně z logiky věci hlupák. "
http://www.slo­vodne.cz/slovod­ne/matka-moudrosti-a-otec-myslenky/
Další názory :
"Moudrost je nadpřirozená mravní ctnost, tedy Boží dar… Ctnost moudrosti vede rozum k poznání …“

Kepler

Kdysi to byl VÚML, dneska je moudrost sirotek.

Rokio

Karel IV. a z fiktivních Jára Cimrman.

dudu

Asi Lenin. Ten akcentoval heslo „Učit se, učit se, učit se“!