Pé.ju.ška

Kdo je oprávněn oddávat? ( Je to do soutěžě takže co nejvíc )

Nejlepší odpověď
anonym

Kněz je správně a potom úřední osoba, která k tomu má úřední pověření. Bývá to zpravidla starosta, ale také místostarosta, tajemník a další osoby, kterým bylo toto pověření na základě složené zkoušky uděleno.

Další odpovědi
Michal Kole

Starosta, nějaký pověřenec městského úřadu a asi kněz v kostele.

samicek333

Jestli je to do soutěže, asi by sis to měla někde hledat sama a ne se tady zeptat, aby ostatní vyhledali odpověď za tebe. Nikdo neví, třeba jsi studentka a máš to jako domácí úkol… Stačilo to zadat do googlu a hned vyjelo hodně odpovědí :)

Wolf

Co se týká našich zákonů, tak také kapitáni lodí plujících pod českou vlajkou, ovšem jen za okolností, kdy jsou přímo ohroženy životy osob uzavírající manželství. Zákon o rodině, paragraf 7, odstavec 2.
Myslím, že dříve to právo měli kapitáni obecně, v některých zemích možná ještě mají.

Drap

Starosta a místostarosta ze zákona, dále potom pověřená osoba obecním zastupitelstvem. Nemusí se dělat žádné zkoušky. Dále pak v ohrožení života mají toto právo kapitáni lodí a snad i letadel.
Doplňuji:
Uvadím z vlastní zkušenosti.

ahold

  1. Starosta, nebo jiný pověřenec MÚ
  2. Kněz
  3. Kapitán letadla ČS
  4. Kapitán lodiČS

5.Velitel vojenské jednotky v zahraničí
6.Velvyslanec na území velvyslanectví