marcelkacz

Kdo je nejůspěšnější lovec?

Kdo je nejůspěšnější lovec ze světa zvířat?

Nejlepší odpověď
rynek878

Wikipedia: Gepard štíhlý (anglickycheetah, čita) je kočkovitá šelma, proslulá jako nejrychlejší suchozemskézvíře. Na krátké vzdálenosti může běžet rychlostí přes 120 km/h. Hmotnost:38–43 kg, délka: 110–150 cm + 65 – 90 ocas, výška: 79 cm.
Dokáže běžetrychlostí až 120 km/h, ale asi jen 200 m. Pokud kořist do 10–20 sekundnedostihne, lov vzdává. Přesto je gepard nejúspěšnější samotářský lovec, až 70%jeho loveckých pokusů končí úspěchem. Gepard loví převážně malé kopytníky, jako je gazela Thomsonova, gazela Grantova nebo impala. Příležitostně uloví i zajíce

Zdroj: http://novotny­o.blog.idnes.cz/c/67910/­Nekonecne-plane-Serengeti-romatika-na-en-tou.html

Další odpovědi
venkovan

To je nesmírně těžká otázka co si pod pojmem lovec představujeme. Ve své podstatě mnoho dravců má mnoho neúspěšných útokú. Ale co třeba sýkorka? je to lovec když se živí hmyzem který musí ulovit?
Myslím, že takovou otázku je nutné přesněji specifikovat.