Matessino

Kdo je mezi extrovertem a introvertem?

Ahoj,
dotaz zní jednoduše… Nedávno jsem se o tom bavil s přáteli a jeden z nich se zmínil, že je něco mezi extrovertem a introvertem. Nazývali to nějak jako „artivert“, ale co jsem to teď hledal tak je to nejspíše má zkomolenina.

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Šidlo

kamarát myslel ambivert

a podľa najnovších výskumov ambivert je veľmi zriedkavý ak vôbec existuje

drvivá väčšina ľudí je aspoň trochu introvert/extro­vert.....pros­te viac k jednému, len niektorí sú ,,vyvážení"

Další odpovědi
annas

Zkuste si připomenout,, kdo je extrovert a introvert, jaké jsou typy temperamentu. .
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=estrover­t%20a%20intro­vert

Je třeba si uvědomit, že existují čtyři typy temperamentu:
sangvinik, cholerik x flegmatik a melancholik.

První dva typ jsou extroverti, = živě reagující, jsou přístupní podnětům, komunikativní, snadno navazující kontakt atd.

Sangvinik je stabilní extrovert, cholerik labilní.

Introverti – zbývající dva = lidé soustřeďující všechen zájem na svůj vnitřní život, uzavírající se do sebe

Melancholik labilní ntrovert, flegmatik je stabilní introvert.

Je třeba podívat se váš problém z pohledu typu temperamentu.
Nikdo není „čistý typ, tedy sangvinik či cholerik“, rovněž jako „melancholik a flegmanik.“

Źádný „mezistupeň“ neexilstuje, ale jen to, že člověk kombinací několika temperamentů.

Každý člověk je jiný, takže záleží na výchově, prostředí, sebevýchově, umění ovládání atd., i když základní vlastnosti jsou dané.

ReHu

Nevím o žádném takovém označení.
Jisté ale je, se jen málokdo je čistě introvert nebo extrovert.
Většina lidí je mezi a trochu více ex nebo in.

hanny 2

Extrovertní introvert.

talka

NEUTRÁL?

anonym

Snad Ježíš Kristus?(to byl takový prostředník mezi člověkem a bohem podle křesťanského dogmatu).

Dochy

Normal

anonym

Jiný výraz nejspíš oficiálně neexistuje, nevím o tom…