štamgast

Kdo je „maloměstská panička“?

Nejlepší odpověď
fcoop

Dnes se pojem „maloměšťák“ v podstatě nepoužívá. Co to znamená to – si jde odvodit ze samotného pojmu.

Podle Slovníku spisovné češtiny (Praha 1994), který se víceméně shoduje se staršími slovníky, má slovo maloměšťák dva základní významy:

1. (zpravidla hanlivé) příslušník drobné buržoazie, 2. (zpr. hanlivé) člověk s omezeným rozhledem a zastaralými názory. (Net).

A maloměstská panička – může být „stará“ maloměšťáka. Ale není to nutné.
Mimochodem – aby jedinec splnil předpoklady k získání tohoto čestného titulu,nemusí pocházet z malého města. Těch chytráků je všude spousta.
Přeloženo: Takový úplně obyčejný,standardní blbec se vyskytuje i ve velkých městech,stejně tak někde v opuštěné hájence uprostřed hlubokých hvozdů.