emamamisu

kdo je kosmomolec?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Člen Komsomolu, tedy komunistického svazo mládeže. Zkratka pochází z ruského Комунистический Союз Молодёжи.

Další odpovědi
Damiana

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kom­somol

Doplňuji:
Komsomolci byli zdrojem mladých členů komunistické strany SSSR. Jejich výchovu ovlivňovala VKS od raných let skrze pionýrskou organizaci. Ta byla založena roku 1922 v Moskvě jako jediná dětská organizace SSSR ihned po V. sjezdu Komsomolu.
Ve čtrnácti letech mladí lidé vstupovali právě do komsomolu jako přirozeného pokračování. Věkové omezení členství v komsomolu bylo právě čtrnáct let. Horní hranice se pohybovala kolem 28 let, ale někteří členové strany zde byli i déle.

manon

No cosi jako náš svazák.
Doplňuji:
Pardóoon – zdá se, že taky odpovídám na něco jiného, než je otázka :)

Kosmomolec nevím.

mosoj

Kosmomolec je kosmonaut zhotovený z jednoho molu látky.

anonym

Kosmomolce neznám. Komsomol byla komunistická organizace sovětské mládeže (kom = komunističeskaja, so = sovětskaja, mol=moloďjož). Odsud potom příslušník této organizace byl komsomolcem. Naší alternativou byli svazáci.
Doplňuji:
Ježíš, dědo Loudo díky – ten „sojuz“ mi poněkud ne a naskočit.

led

člen komunistického zväzu mládeže (Sovietské Rusko, SSSR)
pre zaujímavosť v 1971 vytvorená obdoba i u nás (ČSSR- Praha) pod názvom Leninová mládež (akú mala trvácnosť neviem 1973 ešte žila)