HDMI

Kdo je debil?(nemyslím jako urážku)

Nejlepší odpověď
quentos

člověk stižený debilitou – lehkým stupněm slabomyslnosti. Nazývali se takto lidé s IQ 56–67; dnes se od termínů debil, imbecil apod. v medicíně však ustupuje vzhledem k tomu, že primárně asociuje pejorativní (urážlivý) význam

http://www.co­jeco.cz/index­.php?s_term=&s_lan­g=2&detail=1&id_des­c=67713

Další odpovědi
tom004

Slovo „debil“ kdysi oznacovalo diagnozu, pro oznaceni stupne mentalniho postizeni se dnes pouzivaji pojmy jako "lehke mentalni postizeni, stredne tezke mentalni postizeni atd.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/de­bil

barnajka

Na střední jsme se vždycky královsky bavili v hodinách španělštiny. Tam totiž „débil“ je úplně normální slovo, znamená to „slabý“ :))
Takže až bude vaše paní nemocná a bude slabá jak čajíček, klidně jí řekněte: „Veo que tu es débil, mi querida.“ (Vidím, že jsi slabá, drahoušku :))

Natee

Myslím, že teď už nikomu nezáleží na původním významu slova a každý toto slovo používá jen a pouze jako urážku. Nepřemýšlí nad tím, co dané slovo znamená a vysloví ho jakémukoliv člověku, který se mu nějakým způsobem nelíbí..