JájsemRaibek

Kdo je/byl autorem kresby světoznámé postavičky Mickey Mouse?

Nejlepší odpověď
marci1

Údajně Ub Iwerks a Walt Disney. Iwerks byl rovněž hlavní animátor snímku a údajně na něm pracoval šest týdnů. 🙂

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=firefox-b-ab&q=kdo-vymyslel-mickey-mouse&oq=kdo-vymyslel-mickey-mouse&gs_l=ser­p.12...22141.28736­.0.31849.51.21­.0.0.0.0.300.2314­.10j6j1j1.18.0­....0...1c.1.64­.serp..39.6.650­...30i10k1j0i7­i30k1.wJ_RjC6Qb-c

Další odpovědi
annas

Nejslavnější postavou Walta Disneyho je Myšák Mickey. Potíž je v tom, že Disney sice Mickeyho namaloval a dal mu život, ale vymyslel ho jeho spolupracovník Ub Iwerks. Kdo dnes zná jeho jméno?

Myšák Mickey se narodil v roce 1926. 15. prosince 1986 mu bylo 80 roků. Ale stále vypadá velmi svěže. Aby ne, za ta dlouhá léta prošel řadou proměn.

!Devět let byl jen černobílý a dva roky němý. Promluvil v roce 1928, hlasem Walta Disneyho, v prvním Disneyho zvukovém filmu Mickey kormidelníkem. Byl to strhující úspěch. Rok co rok pak Disney vytvářel tucet sedmiminutových kreslených filmů. atd."

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=12&kDay=15&mon­thYear=00&year­Search=&nameSe­arch=

Kepler

Walt Disney, resp. jeho studio. Ještě před válkou, černobíle.