Mili @

Kdo je autorem výroku: „Bůh nehraje v kostky“?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka byla nedávno položená.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-vedec-je-autorem-vyroku-buh-nehraje-v-kostky

Další odpovědi
hanulka11

Albert Einstein

anonym

Einstein jednou učinil poznámku, že „Bůh nehraje kostky [s vesmírem]“. Tato citace se běžně uvádí jako důkaz, že Einstein věřil v křesťanského Boha. Ovšem takto použitá je vytržena z kontextu; vypovídá totiž o Einsteinově odmítnutí přijmout některé aspekty nejpopulárnějších výkladů kvantové teorie. A navíc, Einsteinovo náboženské pozadí bylo židovské spíše než křesťanské.

Mousinek

asi nemá ským hrát :)