annas

Kdo je autorem těchto slov o demokracii?

Francouzský právník, filosof, politik a politolog, humanista, člen francouzského Sněmu a profesor práva v Toulouse. Patří mezi první myslitele lidských práv a náboženské tolerance, mezi zakladatele moderního veřejného práva a politické teorie (žil v 16. st.)

„Demokracie je nejhorší státní zřizení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři“.

Jaká je situace u nás? Mají tato slova platnost i dnes?

Nejlepší odpověď
rynek878

Jean Bodin (1529 Angers, département Maine-et-Loire – 1596 Laon, dép. Aisne) byl francouzský právník, filosof, politik a politolog, humanista, člen francouzského Sněmu a profesor práva v Toulouse. Patří mezi první myslitele lidských práv a náboženské tolerance, mezi zakladatele moderního veřejného práva a politické teorie.

Jean Bodin píše v Les livres de la republique v r. 1576, že demokracie je nejhorší státní zřizení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři. Kdyby chudák, tušil, že za čtyři století bude existovat země, kde se tyto dva druhy spojí v jednu ohavnou mutaci.

Jako,když to psal o naší republice.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Je­an_Bodin

Další odpovědi
BEAES

Jean Bodin píše v Les six livres de la republique z roku 1576, že demokracie je nejhorší státní zřízení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři.
Ano platí stále a hlupáků ve vládě máme dost.

Miroslavst

Jean Bodin píše v Les six livres de la republique z roku 1576, že demokracie je nejhorší státní zřízení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři.

Jean Bodin (1529 Angers, département Maine-et-Loire – 1596 Laon, dép. Aisne) byl francouzský právník, filosof, politik a politolog, humanista, člen francouzského Sněmu a profesor práva v Toulouse. Patří mezi první myslitele lidských práv a náboženské tolerance, mezi zakladatele moderního veřejného práva a politické teorie

hanulka11

Jean Bodin píše v Les six livres de la république z roku 1576, že demokracie je nejhorší státní zřízení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři

Zdroj: http://www.hranicke-listy.cz/2010/11/je-to-poznani-nebo-pouceni.html

anonym

Fakt,že někdo zastává vysoké místo,třeba nejvyšší,vůbec nemusí znamenat,že je to moudrý jedinec.Stále je to člověk,žádný polobůh.
Každý průměrný psychiatr musí mít naše představitele „přečtené“. Od výrazného narcise,přes psychopata až k paranoikovi.