annas

Kdo je autorem příběhů o dívce, která se dostala do světa fantazie a prožila různá dobrodružství?

Anglický spisovatel se narodil i zemřel v lednu.
Tvrdí se, že autor využil nejen své představivosti, ale také do díla vložil neodolatelnou přitažlivost, kterou na něho působila mladičká dívenka. Je to možné?

Nejlepší odpověď
bohunka1

Autor je Lewis Carroll a většina autorů vkládá do svých děl své pocity.

Další odpovědi
vagra

Charles Lutwidge Dodgson (27. ledna 1832 v Daresbury, Cheshire – 14. ledna 1898 v Guildfordu, Surrey), známý pod pseudonymem Lewis Carroll, byl anglický spisovatel, matematik, logik, učenec, anglikánský diakon a fotograf.

Jeho nejznámější kniha je Alenčina dobrodružství v říši divů a její pokračování Za zrcadlem a co tam Alenka našla. Pokračování Alenčiných příběhů Alenka za zrcadlem (Through the Looking-Glass and What Alice Found There) vychází roku 1871.
Příběh měl skutečně reálný základ

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­wis_Carroll

anonym

Je svažno.
A lepě švihlí tlové
se batoumají dálnicí.
Chrudošiví jsou borolové,
na mamné krsy žírnící.

L. Carroll.