annas

Kdo je autorem pohádkového dramatu? Kdo složil k němu hudbu? Vzpomenete si na některé filmové představitele?

Tato dramatická báseň patří k nejkrásnějším příběhům lásky, které české jeviště zná. Klasické pohádkové motivy, mytologie, krásný jazyk.
Mladí lidé z znepřátelených království překonávají pro svou lásku nejen nástrahy osudu, ale i kouzla královny Runy. Autor dal své hře podtitul „Slovenská pohádka o čtyřech jednáních“ a prolog „Jsem pohádka. Kdo se mnou půjde, povedu jej do modrých krajů báje…“

Nejlepší odpověď
rynek878

Radúz a Mahulena
Julius Zeyer
Zeyerova dramatická báseň patří k nejkrásnějším příběhům lásky, které české jeviště zná. Klasické pohádkové motivy se snoubí s mytologickými odkazy bravurně skloubenými obrazivým jazykem. Radúz a Mahulena ze znepřátelených království překonávají pro svou lásku nejen nástrahy osudu, ale i kouzla královny Runy, spalované nenávistí.
Doplňuji:
Hudba – Josef Suk

Obsah filmu Radúz a Mahulena
Láska dcery tatranského krále Stojmíra vysvobodí prince Radúze ze zajetí, ale i on musí prokázat opravdovost a stálost svých citů k Mahuleně, protože prokletí královny Runy zlomí jen skutečná láska.

http://www.fdb­.cz/film/17673-raduz-a-mahulena.html

Zdroj: http://www.narodni-divadlo.cz/De­fault.aspx?jz=cz&dk=­predstaveni.as­px&sb=2&ic=5321&pr=81155

Další odpovědi
vagra

Ve filmu,který jsem viděl,ztvárnili hlavní role – Jaroslava Adamová,Magda Vašáryová a JanTříska