tom004

Kdo je autorem otáčivého hlediště v Č.Krumlově, a jak se jmenovalo první představení?

Nejlepší odpověď
annas

Dne 9. čevence 1958 se uskutečnilo v Českém Krumlově experimentální představení Weisenbornovy hry „Ztracená tvář“, pouze pro zvané, na prvním, ještě primitivním otáčivém hledišti.
U jeho zrodu stál český architekt a scénograf Joan Brehms a ředitel a režisér Jihočeského divadla Otto Haas.

Již následující rok čekala na návštěvníky nová točna. Ta uvezla 400 diváků, kteří zde mohli vidět představení, které je s Otáčivým hledištěm spojováno dodnes – Jiráskovu Lucernu s hudbou Bohuslava Martinů.

Joan Brehms však už v roce 1960 představuje světu nový model otočného hlediště, tentokrát pro 550 diváků. Lidská síla je konečně nahrazena elektromotorem a točna zapuštěna napevno do země.

Pokračování na stránce:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ot%C3%A1%­C4%8Div%C3%A9_hle­di%C5%A1t%C4%9B_%C4%8Ces­k%C3%BD_Krumlov