Bekis

Kdo je autorem citátu?

Kdo je autorem tohoto citátu? Díky … Neboj se přátel, nanejvýš tě zradí. Neboj se nepřátel, nanejvýš tě zabijí. Boj se lhostejných, ti nezabíjejí ani nezrazují, ale jejich vinou dochází na světě k vraždě i zradě.

Nejlepší odpověď
annas

Je to Polák Bruno Jasenski.

http://citaty­.net/autori/bru­no-jasenski/
Doplňuji:
V polštině zní citát takto:
Nie bój się swoich wrogów – oni cię tylko mogą zabić. Nie bój się przyjaciół – oni cię tylko mogą zdradzić. Bój się obojętnych – oni nie mordują ani nie zdradzają, ale za ich milczącym przyzwoleniem światem rządzi mord i zdrada.

víc diskuze