Ashley*

Kdo je Aslan v reálném světě mimo Narnii? :)

Ve třetím díle Letopisů Narnie (Plavba Jitřního Poutníka), řekl Aslan na konci Lucce a Edmundovi že v jejich světě má jiné jméno a že byli v Narnii taky proto aby ho potom snáze poznali v jejich světě :) Nevíte kdo je tedy Aslan v reálném světě? Napadlo mě že by to mohl být buď ten jejich strýček a nebo jejich otec… ;)

Odpovědi
Quimby

Bůh? Aspoň teda podle toho, jak se chovat v knížkách, ale už si je moc nepamatuju, četl jsem je strašně dávno.

rmajlka007

Celá série LN je podnícena křesťanským náboženstvím. Hned v prvním díle-stvoření světa(vznik jednotlivých druhů zvířat). Aslan tudíž znázorňuje boha, nezjevuje se dětem pokaždé, ale jen když v něj věří a zaslouží si to-mají se teda naučit věřit a poznávat Boha.