Kdo , jak , proc a podle ceho – koho pojmenoval kontinenty ? -iv-

Nejlepší odpověď
chudst

Jedine presnejsi udaje ti dam u Ameriky; jinde ti dam jen vyznam podle ceho se kontinenty jmenuji. Rozhodne zajimava otazka – diky za ni; kazdy asi zna Ameriku, ale o nazvech ostatnich kontinentu toho asi moc nikdo vic nevi.

To, co je nize, jsem vytahl z casopisu 21. stoleti – zajimave obecne povidani o kontinentech (viz zdroj).

Amerika – se odvozuje od jména italského mořeplavce Ameriga Vespucciho (1451 – 1512), jenž v letech 1499–1502 podnikl ve španělských a portugalských službách cestu podél pobřeží Jižní Ameriky.

Antarktida – Pojmenování Antarktidy pochází z řečtiny a znamená „naproti Arktidě“, tedy v přeneseném významu „naproti severu“.

Evropa – Název vychází ze slova Ereb, což ve starém Babylonu označovalo „zemi, kde slunce zapadá.“ Starověcí Řekové název změnili na Evropu.

Australie a oceanie – Název pochází z latinského terra australis – jižní země (podle polohy na jižní polokouli.)

Afrika – Název pochází z latinského africa, což se odvozuje od kmene Afri, který v antické době žil poblíž Kartága (v dnešním Tunisku).

Asie – Název pochází z asyrského acu – „východ slunce“.

Zdroj: http://21stole­ti.cz/blog/201­0/03/19/kolik-je-vlastne-kontinentu-a-podle-ceho-dostaly-nazvy/

anonym

Diky 🙂 Ja to tady tvrdim celou dobu Chudste , ze si nam spladl z mesice !! 🙂 Ja jsem se nenapadne tou otazkou chtela jen zeptat , kolik tech kontinentu vlasne mame. A ted takovahle odpoved. ! 🙂 jak to mam napsat ? Hou ? Ou ? Haf ? Jako – ze jsem z toho paf. ? 🙂

chudst

Muzes je ruzne clenit; Ameriku rozdelit na severni a jizni, ale obecne pri beznem deleni jich mame 6 (nebo 7 – podle te Ameriky). Hezky rozkreslene to najdes tady:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­tinent#Syst.C3­.A9my_d.C4.9Blen­.C3.AD_kontinen­t.C5.AF

A paf z toho nebud :) Diky tve otazce jsem se dozvedel dalsi ‚novinku‘, kterou jsem neznal – dik! :)