Avatar uživatele
anonym

Kdo , jak , proc a podle ceho – koho pojmenoval kontinenty ? -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, iceT, chudst, janesis před 4705 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Jedine presnejsi udaje ti dam u Ameriky; jinde ti dam jen vyznam podle ceho se kontinenty jmenuji. Rozhodne zajimava otazka – diky za ni; kazdy asi zna Ameriku, ale o nazvech ostatnich kontinentu toho asi moc nikdo vic nevi.

To, co je nize, jsem vytahl z casopisu 21. stoleti – zajimave obecne povidani o kontinentech (viz zdroj).

Amerika – se odvozuje od jména italského mořeplavce Ameriga Vespucciho (1451 – 1512), jenž v letech 1499–1502 podnikl ve španělských a portugalských službách cestu podél pobřeží Jižní Ameriky.

Antarktida – Pojmenování Antarktidy pochází z řečtiny a znamená „naproti Arktidě“, tedy v přeneseném významu „naproti severu“.

Evropa – Název vychází ze slova Ereb, což ve starém Babylonu označovalo „zemi, kde slunce zapadá.“ Starověcí Řekové název změnili na Evropu.

Australie a oceanie – Název pochází z latinského terra australis – jižní země (podle polohy na jižní polokouli.)

Afrika – Název pochází z latinského africa, což se odvozuje od kmene Afri, který v antické době žil poblíž Kartága (v dnešním Tunisku).

Asie – Název pochází z asyrského acu – „východ slunce“.

Zdroj: http://21stole­ti.cz/blog/201­0/03/19/kolik-je-vlastne-kontinentu-a-podle-ceho-dostaly-nazvy/

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Diky 🙂 Ja to tady tvrdim celou dobu Chudste , ze si nam spladl z mesice !! 🙂 Ja jsem se nenapadne tou otazkou chtela jen zeptat , kolik tech kontinentu vlasne mame. A ted takovahle odpoved. ! 🙂 jak to mam napsat ? Hou ? Ou ? Haf ? Jako – ze jsem z toho paf. ? 🙂

před 4705 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Muzes je ruzne clenit; Ameriku rozdelit na severni a jizni, ale obecne pri beznem deleni jich mame 6 (nebo 7 – podle te Ameriky). Hezky rozkreslene to najdes tady:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­tinent#Syst.C3­.A9my_d.C4.9Blen­.C3.AD_kontinen­t.C5.AF

A paf z toho nebud :) Diky tve otazce jsem se dozvedel dalsi ‚novinku‘, kterou jsem neznal – dik! :)

před 4705 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek